Od historie k současnosti

Eutech

1875 -1939 Tabáková továrna

Historie výrobního areálu sahá do doby Rakouska-Uherska, a sice let 1874–75, kdy byla ve Šternberku na Bahn-Straße (Nádražní ulici) vystavěna nová moderní továrna pro potřeby tabákové výroby.

Státní tabáková továrna ročně produkovala zhruba 10 milionů doutníků a přes miliardu cigaret, zaměstnávala až 1600 osob a jako v té době nejprosperující průmysl ve Šternberku fungovala až do 2. světové války.

V období 2. světové války byla tabáková výroba pozastavena a prostory sloužily k výrobě především pro potřeby válečné fronty.

1947-1992 Chronotechna

Až v roce 1947, kdy stát rozhodl o zřízení hodinářského průmyslu, mohly proběhnout rozsáhlé rekonstrukce budovy tabákové fabriky a být nainstalovány potřebné stroje a zařízení pro výrobu budíků, čímž vznikl jeden z nejvýznamnějších hodinářských podniků ve střední Evropě národní podnik Chronotechna.

Značka PRIM patřila mezi nejvýznamnější značky československého průmyslu. V době své největší aktivity Chronotechna Šternberk zaměstnávala až 2100 pracovníků. Celkem měla 5 výrobních závodů v Brně, Novém Městě nad Metují, Strání a Gelnici (SK). Nabízela sortiment více než 140 časoměrných výrobků, od hodinek až po nástěnné hodiny, které se vyvážely do 80 zemí světa.

Produkce nebyla zaměřena pouze na budíky a hodiny, ale vyráběly se také časové spínače, tachografy, metronomy, automatické uvolňovače padáků, nářadí, mechanické, později elektrické pokladny a další výrobky.

Eutech
Eutech

od 1992 EUTECH akciová společnost

V roce 1992 vznikla v průběhu privatizace EUTECH akciová společnost, která je nástupnickou společností Chronotechny.

Po ukončení výroby budíků v roce 2001 akciová společnost EUTECH pokračuje v tradici strojírenské výroby a specializuje se na výrobu přesných dílů určených pro sériovou výrobu, výrobu nástrojů a forem pro vstřikování plastů.

V současné době je EUTECH akciová společnost ryze českou firmou. Každoročně společnost investuje do nových moderních technologií. Ve středisku Kovoobrábění došlo během posledních 10 let k výraznému obnovení strojního parku. Původní vačkové automaty byly nahrazeny moderními čtyř až osmi osými CNC dlouhotočnými soustruhy, které vyrábí v nepřetržitém provozu. Velká část produkce je exportována do zahraničí.

Středisko Nástrojárna se specializuje na výrobu forem pro výlisky určené zejména pro automobilový průmysl. Jedná se převážně o formy vyrábějící světelnou techniku. Tento segment vyžaduje obzvlášť vysokou preciznost forem.

Hodinářská tradice se využívá ve výrobě a montáži speciálních bezpečnostních přístrojů pro letecký průmysl, díky tomu si EUTECH zajistil významné postavení na trhu.

Společnost je certifikovaným dodavatelem od roku 1999.

Vize společnosti

Stát se první volbou zákazníků pro svoji důvěryhodnost, spolehlivost, kvalitu odvedené práce, být atraktivním zaměstnavatelem se spokojenými zaměstnanci a být společensky odpovědnou firmou.

Reference

Eutech
Eutech
Eutech
Eutech
Eutech
Eutech
Eutech
Eutech
Eutech
Eutech
Prev
Next

Od budíků...

Eutech
Eutech
Eutech
Eutech
Eutech
Eutech
Eutech
Eutech
Eutech
Eutech
Eutech
Eutech
Eutech
Eutech
Eutech
Eutech
Eutech

…k modernímu strojírenství

Eutech
Eutech
Eutech
Eutech

Čísla mluví za vše

146

let od vzniku výrobního areálu

41505

ks výrobků za den

101

zaměstnanců

138

výrobních strojů